Leírás
Inntaler prémium belső falfesték
Különleges minőségű, extra fehérségű, oldószermentes, jól színezhető, illatosított, vízzel hígítható falfesték. Bevonata matt, tartós, esztétikus, jó pára- és légáteresztő, mosásálló.
Alkalmazási terület:
Vakolt, meszelt, vagy már más diszperziós festékkel festett belső falfelületekre, továbbá fűrészporos tapétára, gipszkarton felületre felhordható.
Felhasználás:
A festendő felületeknek tisztának, száraznak, portól és olajtól mentesnek kell lennie. A táskásodó, leváló régi bevonatokat kaparással, csiszolással el kell távolítani, és a falfelületeket gletteléssel ki kell javítani. Új vakolatokon és más erősen szívó felületeken – pl. gipszkartonon, glettelt felületeken -a szívóképesség kiegyenlítésére, valamint a sötétebbre színezett Inntaler beltéri diszperziós falfesték felhordása előtt a foltosodás elkerülésére alkalmazzunk mélyalapozót. A mélyalapozó száradása után kezdhetjük meg a festést az Inntaler beltéri diszperziós falfestékkel, a festék alapos felkeverése után. A festék felhordása ecseteléssel, hengerezéssel vagy szórással történhet két rétegben. A rétegek felhordása között biztosítsuk a megfelelő -kb. 2 óra -száradási időt. Nem lehet dolgozni +5°C-nál alacsonyabb homérsékletű festékkel és +5°C-nál hidegebb helyiségben, beleértve a falhőmérsékletet is. Festés után a szerszámokat vízzel azonnal el kell mosni, mert a megszáradt festék már csak agresszív oldószerrel távolítható el. Használat után az edényt gondosan le kell zárni.
Felületi megjelenés : matt, fehér
Száradási ido : 20°C-on: 2 óra, átfesthetoség : 20°C-on: 2 óra
Tárolás : 5-25°C hőmérsékleten.
Minőségét megorzi : 24 hónapig
Felhordás : szórással, hengerezéssel, ecseteléssel
Javasolt rétegszám : 2 réteg
Hígítás : első rétegben max. 20% vízzel, második rétegben max. 10% vízzel.
Kiadósság : 6-8 m2 / liter 2 rétegben, erősen függ a felület minőségétől.